Bianca, moravské zemské 2012 – Znovín a.s.

Během jedné z návštěv muglinovské vinotéky jsem marně dumal nad tím, co bych tak ochutnal. Udělal jsem asi dvě kolečka, což je v této vinotéce má oblíbená zábava. Nakonec sem šel na opačnou stranu a vybral jsem si polosuchou Biancu. Zajímavostí tohoto vína je to, že bylo vyrobeno z biohroznů firmy Green Style. Pokud vás více zajímá firma Green Style tak to vás tedy zklamu. Nic o ni nevím a ani jsem neměl potřebu pátrat po nějakých informacích. Tak tedy rychle zpět k Biance.

Láska na první pohled je takové trošku otřepané klišé. Naštěstí to o Biance a mém vztahu k ní neplatí. Vyklubala se z toho láska na třetí pohled. Láska, to je silné slovo. Spíš bych to charakterizoval asi tak, že na poprvé nic moc. Na podruhé jsem váhal. Teprve na potřetí jsem usoudil, že Bianca je pro mne pitelné víno, s kterým naváží kamarádský vztah.

Bianca na vás promluví příjemnou květinovou vůní. Tedy měla by. Já tomu rád věřím, ale můj nos s tím má neustálý problém. Chudák si neví rady, jak má tu vůni květin poznat. Kdyby jenom vůni květin. Rozeznat jakoukoliv složku vůně ve víně je zatím utopie. Nehodlám se vzdát, ale zatím opravdu mohu napsat jen to, že na mne promluvila vůni líbivou, z mého pohledu nijak výraznou.

Pokud jde o samotnou chuť vína, vše proběhlo ve třech fázích. První den, tedy ihned po otevření láhve, u mne převládl pocit, že na mne je tam moc kyselinek a tudíž, že to nebude nic pro mne. Druhá den jsem si opět nalil skleničku, ochutnal a usoudil, že to není tak úplně nepitelné. Teprve třetí den se mi to rozleželo v hlavě a došel jsem k poznání, že kyselinky tam jsou a je jich víc, než mému jazyku vyhovuje, ale není jich tam zas tolik, abych nad Biancou ohrnoval nos. Tento posun ve vnímání mne poposunul v tom smyslu, že třetí den jsem bez remcání láhev vypil pěkně až do dna.

Když to shrnu, tak to vidím tak, že je tam jistá nevyváženost a ty kyselinky prostě vystupují lehce dominantně na povrch. Ano, není to láska na první pohled ani přátelství na život a na smrt. Je to jen kamarádství, ale to také není málo :-)

Bianca, moravské zemské, bílé víno polosuché, 2012, Znovín a.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *