Cava Prestige medium dry

Šumivé víno je pro mne stále velké lákadlo a tak to v prodejně Marks & Spencer taky tak dopadlo. Výběr bohužel nebyl zrovna nejširší a nakonec to dopadlo tak, že jsem odcházel s láhví té nejlevnější Cavy, která byla k mání.  Protože beru ohledy na mé chutě, padla volba na sladší variantu, tady medium dry. 

Bez velkého mučení se přiznám k tomu, že obsah láhve moc nepřekvapil. Takové standardní šumivé víno vyráběné tradiční metodou odpovídající ceně. Víno zabarvené do zlatova má lehce ovocnou vůní, bohužel dosti nevýraznou. Perlení ve skleničce připomínalo tak trošku unavenou vzduchotechniku v akváriu. Bublinky byly krásně drobné, leč sporadické. Abych vínu nekřivdil, musím na rovinu přiznat, že si nejsem zcela jist tím,  jaký podíl na perlení mají nové skleničky nedávno pořízené právě pro potěšení z šumivých vín.

V chuti se tato Cava projevovala taktéž nepříliš výrazně s náznaky tropického ovoce s vyšším obsahem zbytkového cukru a znatelnou, v tomto případě vítanou hořčinkou v závěru. K dobru tomuto vínu musím připočítat to, že ani po delším stání ve skleničce, v době kdy definitivně odezněly jakékoliv náznaky bublinek, neztratilo nic se svých již tak dost nevýrazných aromatických i chuťových vlastností.

Žádné nadšení z tohoto sektu doma nezavládlo. Koupil jsem, ochutnal jsem a příště se poohlédnu po něčem jiném.

Cava Prestige medium dry, šumivé víno, Španělsko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *