Château Prieuré-Les-Tours 2009 Appellation Graves Controlée, dobré červené z Francie

Do třetice všeho dobrého aneb jednou se to přece musí zlomit. Tak mám na stole třetí vzorek z Lídlu, tentokrát láhev červeného. Po dvou rieslingových trápeních je tohle konečně jiné kafe, tedy víno.

Na červených francouzských vínech se mi líbí etikety. Jsou takové obyčejně pěkné a tak jakoby mimochodem říkají „vyber si právě mně“ :-) Plný korek je ukrytý pod staniolovou záklopkou a jeho délka je 50mm. Ano, v první chvíli jsem mírně zmaten, vždyť Grand Cru Riesling měl zátku z plastu, aby to nebyl nějaký podvod, ten plný korek :-) Kdepak, žádný podvod, jen dobré znamení.

Ročník 2009 naznačuje, že víno již není hrubým otesánkem a náznaky se vzápětí potvrdí. Jeho složení je následující. Merlot 60 %, Cabernet Sauvignon 30 %, Cabernet Franc 10 %. Víno má středně intenzivní červenou barvu, příjemnou vůni, v které si najdete to, co chcete. Jen já, člověk bez fantazie, tam nenacházím stále nic. Nicméně opakuji, že víno voní příjemně. Viskozita vína je velmi slušná. Chuť taktéž fajn, pocit plných úst a slušná dochuť, pro mne s malinkým náznakem hořkosti, která vínu rozhodně neškodí.

Toto červené si mi líbilo. Slušné pití za solidních Kč 169,-.

Château Prieuré-Les-Tours 2009 Appellation Graves Controlée,  Les Domaines de la Mette, červené víno suché

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *