Cuvée Charme, červené víno ze Strážnice

Tak jsem se dočkal. Tento web se dočkal.  K mým narozeninám jsem dostal několik láhví vína. Abych si nevymýšlel, tak celé dvě. Přeslazeného Skoupila a toto polosladké červené víno Cuvée Charme. Pokud vám ještě není jasné o co jde s tím čekáním, tak přece o červené víno na tomto blogu.

Cuvée Charme pochází z produkce Zámeckých sklepů Strážnice, je to červené víno polosladké a je vytvořené z odrůd Cabernet Moravia a Frankovka. Víno patří do řady Exclusive. O tom, že je polosladké, se přesvědčíte hned s prvním douškem tohoto vína. Obsah alkoholu je 12%.   Víno mi voní příjemně, má dost nevýraznou viskozitu, solidní dochuť a jako zajímavost mohu uvést jen to, že v korku jsem zlomil vývrtku:-) To ovšem není vina korku, ale přímé úměry mezi kvalitou vývrtky a její více než lidové ceny.

Je to první červené víno, které má navíc, než na to aby vylepšilo coca colu ve skleničce. To píši záměrně, abych zdůraznil, že dříve (rozuměj hodně dávno) jsem pil jen červené břečky, které bez té coly stály za nic. S přihlédnutím k tomu, že s červenými víny mám mizivé zkušenosti, hodnotí se mi toto víno těžce. Tak tedy alespoň tři postřehy. Na zadek jsem se z něj neposadil, leč vcelku chutnalo a podezřele moc barvilo skleničku.

Cuvée charme, pozdní sběr 2011, červené víno polosladké, Zámecké sklepy Strážnice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *