Dvě návštěvy, dva sekty (Bohemia sekt demi sec a Asti DOCG)

Během vánočních svátku jsem měl možnost ochutnat dva sekty. Ano z názvu tohoto příspěvku je patrné, že to bylo pokaždé spojeno s návštěvou. Dárky pod stromečkem jsme letos rozbalovali u mé maminky, kde byla k slavnostnímu přípitku nachystaná Bohemka, zatímco italské Asti jsme měli k obědu o druhém svátku vánočním.

Vzhledem k tomu, že během návštěv nebyl čas na bližší hodnocení, tak jen stručně. Bohemka byla na stole v důvěrně známé podobě, tedy jako Bohemia sekt demi sec. Na stánkách výrobce se mimo jiné dočteme „Proslulé šumivé víno, které si již více než 40 let získává milovníky sektů“. Musím zde utrousit jízlivou poznámku, aby nebylo proslulé, když na našem dříve socialistickém trhu nemělo takřka žádnou konkurenci. Koneckonců o „kvalitách“ tohoto sektu hodně vypovídá informace o původu hroznů, inu jde především o cenu. OK, perlilo to celkem slušně, na jazyku chutnalo tak akorát, ale ten hořký závěr mi k tomu „demi-sec“ moc či spíše vůbec neseděl.

Asti DOCG selected by Tesco bylo pro změnu dolce, tedy sladké a sladké fakt bylo. Perlení hezké, na jazyku velmi příjemné a v kombinaci se sladkou chutí to byla taková příjemná jednohubka. U obědu chutnalo všem.

Z obou sektů je Asti o něco dražší a z mého pohledu také o něco lepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *