Minaret, Rulandské modré rosé, pozdní sběr 2012, Chateau Lednice

Tento Lednický Minaret se ke mne dostal tak trošku omylem, neboť původně byl určen ke konzumaci v rámci jakéhosi víkendového kurzu. Víkend uplynul, kurz zdárně proběhl a láhev zůstala nedotčená. Co s ní? Byla mi věnována, otevřená a vypitá, co jiného. Láhev se alespoň projela. Nejdříve se dostala z Lednice do Havířovského Globusu, pak jela do Čeladné a nakonec k mně domů. 

Minaret je řada vín z Chateu Lednice, která je primárně určena pro prodej v Lednicko-Valtickém areálu a na Domech vína. Nezjišťoval jsem, co to jsou ty „Domy vína“, ale předpokládám, že Globus to asi nebude.

Rulandské modré rosé 2012 je víno polosladké a hrozny, z kterých je vyrobeno, pocházejí z viniční trati „Ve starých“. Zadní etiketa také říká, že láhev byla plněna vinohradníkem. Pod záklopkou na nás nečeká korek ale plastová zátka, která jasně naznačuje, že toto víno je určeno k okamžitému vypití. Bez váhání tedy zátku vytahuji a nalévám víno do skleničky.

Víno bylo dobré chuti, usuzuji tak z toho, že se mi nepokřivil jazyk. Což současně naznačuje, že to bylo složitější. Láhev jsem otevřel v neděli a to jsem nebyl zrovna v nejlepším rozpoložení. Minaret mi nějak neseděl. S novým dnem se dostavila o poznání lepší nálada, přesto musím konstatovat, že pro mne to víno bylo nezajímavé. Nemohu napsat, že bylo špatné, to zajisté ne. Chuť vína měla zřetelně sladké tony, koneckonců je to víno polosladké. Jakožto příznivec vína se zbytkovým cukrem bych měl být potěšen, ale nebyl jsem. Těžko napsat proč, trošku v tom tápu.

Etiketa s lednickým minaretem je pěkná a láhvi sluší. Nemyslím si, že bych se k této láhvi chtěl vracet. Nicméně věřím, že v nabídce Chateau Lednice si příště vyberu víno, které mi zachutná více a lépe.

Minaret, Rulanské modré rosé, pozdní sběr 2012, růžové víno polosladké

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *