Pálava, výběr z hroznů 2012 – Znovín a.s.

Není to tak dávno, co jsem doma popíjel sladkou Pálavu, pocházející z vinařství Skoupil. Víno to bylo příjemné, ale sladké až moc. Proto padla další volba opět na Pálavu, tentokrát polosuchou, z oblíbeného vinařství Znovín. Víno jsem, jak je mým zvykem, zakoupil opět v Muglinově.

Dělá mi radost dělat si radost. Ovšem musím to uvést na pravou míru. Realita daného okamžiku byla poněkud méně radostná, protože Irsai Oliver, pro který jsem původně jel, ve vinotéce momentálně nebyl, takže já jsem vlastně ostrouhal. Pálava, výběr z hroznů 2012, patřící do Terroir Clubu, se stala náhradním nouzovým řešením.

Etiketa typická pro produkci Znovínu je doplněna o nálepku právě tohoto klubu. Mimo jiné se na ni dočteme, odkud pocházejí hrozny.  Konkrétně se jedná o vinařskou oblast Hnanice, viniční trať U Chlupa. Po vytažení korku z láhve následoval přesun obsahu do připravené skleničky. Vůně tohoto vína je příjemná a jeho chuť lehce lahodná. Ač polosladké, mohu s klidným svědomím napsat, že to není žádná limonáda. Intenzita alkoholu tak akorát, cítit je a vy víte, že pijete víno.

Chutnalo mi.  Samotná konzumace Pálavy mi nakonec zabrala několik dnů, což nijak neovlivnilo dojmy z vína. Spíše naopak, poslední sklenička mi chutnala nejvíce.

Pálava, bílé víno polosladké, výběr z hroznů 2012, Znovín a.s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *