Shiraz 2010, Wombat Hill, Austrálie, nečekané překvapení z Penny

To si tak listuji letákem z Penny a říkám si, kolik procent bude tento týden sleva na „habány“. A jak tam do toho tak čučím, tak vidím jakýsi Shiraz za kilo. Nedalo mi to, tak jsem hledal na netu až jsem našel. Víno z Austrálie, které stojí 17 AUD a u nás se běžně nabízí za cenu okolo Kč 320,-.  Leták skončil jako obvykle, tady jako nouzový čůrací záchod pro naše malé psí slečny, Shiraz se octnul nejdříve v lednici a následně byl s uspokojením vypit.

Věřte mi, stále jsem přesvědčen o tom, že Penny je nejhorší supermarket jaký lze na zeměkouli najít. To naštěstí není v rozporu s tím, že i tento obchod dokáže mile překvapit. Netuším, jak k tomu vínu přišli, vím jen, že původně bylo určeno pro dánský trh.

Ročník 2010 naznačuje, že pod šroubovacím uzávěrem bude víno již maličko uleželé a tedy celkem vhodné k vypití. Vzápětí se potvrdilo, že jsem se nemýlil. Víno má višňově červenou barvu, nijak intenzívní avšak přesto příjemně hlubokou vůni. Chuť je plná až mohutná, na patře vcelku uhlazená a jemná. Dochuť je velice slušná, kořenitá a 14% obj. alkoholu je cítit a to nejen ihned v hrdle, ale poměrně záhy v celém těle.

Není to žádné lehoučké odpolední pití pro slečinky. Je to blahobytně plné víno, prostě Shiraz. Za kilo úžasná koupě, z regálu našeho Penny mizelo rychle. Ač jsem stále laik, troufám si napsat, že toto víno má solidní potenciál k tomu, aby v láhvi ještě několik let poleželo a dozrálo. Jednu láhev jsem také bez váhání umístil do našeho skromného domácího archivu.

Pokud vás zajímá kde toto víno přišlo k svému názvu, klikněte na tento odkaz a uvidíte hafo obrázku s chlupatým wombatem :-)

Shiraz 2010, classic reserve, Wombat Hill, Berton Vineyard, Australie, červené víno suché

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *