Tramín červený, p.s. 2012, Terroir Lacerta viridis

Dnes zde máme návrat k sladkým bílým vínům. Trvalo to několik týdnů, než než jsem si vzpomněl, že doma čeká na vypití polosladký tramín s ještěrkou. Někteří znalejší vyčítají Znovínu plagiátorství, já se však domnívám, že běžný konzument, který kupuje vína v ceně tak do dvou stovek vůbec nic netuší o existenci Smaragdu z Wachau. Znovínskou ještěrku považuji za chytrý obchodní tah, nic víc a nic míň.

Tento tramín patří do řady „Terroir Lacerta viridis“ a zelená ještěrka na láhvi vypadá pěkně. Staniolová záklopka je dole raz dva, pod ní je normální korek. I ten byl venku raz dva a víno vzápětí ve skleničce. Vůně je poměrně intenzivní, a co je potěšující, je to vůně velice příjemná, květinová. Já tam ty květiny opět necítím, nicméně voní to skutečně moc hezky, po dlouhé době opět něco, co potěšilo můj nos.

Je to víno polosladké se zbytkovým cukrem 17,9g/l a 13% alkoholu. Ideální pití pro příznivce sladších a sladkých vín. Na jazyku je vskutku příjemně sladké, není to však žádná limonáda, má slušnou dochuť a alkohol je rovněž cítit. Viskozita ve skleničce je průměrná.

Musím konstatovat, že po delší době jsem si udělal radost, kterou jsem sám sobě kazil tím, že jsem tajně upíjel, v důsledku čehož jaksi obsah láhve ubýval znatelně rychleji, než se mi zdálo  přiměřené.

Tento tramín je ideální pití pro nečekanou návštěvu, kterou chcete pohostit vínem, aniž byste tušili, jaké víno mají rádi. Je to sladké víno a zároveň není přeslazené, dle mého soudu toto víno dá i zatvrzelý suchomil. V případě, že se jedná o návštěvu dámskou, pak není vůbec co řešit.

Tramín červený, pozdní sběr 2012, Terroir Lacerta viridis – Znovin a.s., bílé víno polosladké

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *